Straipsniai

Mažų šuniukų maitinimas: ką reikia žinoti?

mažų šuniukų maitinimas

Maitinant mažus šuniukus, būtina atsižvelgti į jų amžių, dydį ir specifinius poreikius. Taisyklinga, subalansuota mityba padeda stiprinti kaulus ir raumenis ir užtikrina, kad šuniuko imuninė sistema būtų stipri, atspari virusams, uždegimams ir kitiems pavojams.  

Kadangi šuniukai sparčiai auga, jų organizmui reikia visų būtinų maistinių medžiagų, kad vystymasis būtų sklandus. Nuo pat gimimo iki suaugusio gyvūno amžiaus, šuniukai pereina kelis vystymosi etapus, kuriems būdingi skirtingi mitybos poreikiai. 

Aptarkime svarbiausius mažų šuniukų maitinimo principus ir taisykles. Sužinokite, ko reikia, kad augantis keturkojis gautų visus jam reikalingus maistinius produktus ir jaustųsi energingas bei laimingas. 

 

Šuniuko mityba atitinkamai pagal jo amžių 

Mažų šuniukų mitybos poreikiai keičiasi su jų amžiumi. Kiekvienas gyvenimo etapas turi savo ypatybes. Atsakome, koks maistas ir jo proporcijos yra tinkamiausi kiekviename šuniuko augimo etape: 

  • 0-4 savaitės. Per šį laikotarpį šuniukai maitinasi tik motinos pienu, kuris suteikia visus reikalingus maistinius elementus. Jei nėra galimybės mažylio maitinti natūraliu motinos pienu, būtina naudoti specialiai šuniukams skirtus pieno pakaitalus. 
  • 4-8 savaitės. Pradėkite po truputį pratinti šuniuką prie kieto maisto, tačiau maitinkite kartu su pienu. Šio amžiaus šuniukams duodamas maistas turėtų būti sudrėkintas, kad būtų lengviau suvirškinamas. 
  • 2-3 mėnesiai. Šuniukai šiuo metu jau turėtų pradėti valgyti specialų sausą arba šlapią pašarą. Labai svarbu rinktis aukštos kokybės, visavertį, specialiai mažiems šuniukams skirtą maistą, kuriame gausu baltymų bei vitaminų. 
  • 3-6 mėnesiai. Šuniuko augimas 3 – 6 mėnesių etape yra itin intensyvus, todėl augintinio racione turi nestigti augimui būtinų maistinių medžiagų bei vitaminų. Taip pat šiuo laikotarpiu sumažėja maitinimo pienu poreikis. 
  • 6-12 mėnesių. Šiuo metu šuniukai tampa vis mažiau priklausomi nuo mažyliams subalansuoto maisto ir turėtų palaipsniui pereiti prie suaugusiems gyvūnams skirtos mitybos. 

 

Tinkamo maisto kiekio parinkimas jūsų šuniui 

Kiek maisto turėtų gauti augintinis, priklauso nuo jo dydžio, veislės ir amžiaus. Per didelis arba per mažas maisto kiekis neigiamai paveikia šuniuko sveikatą, todėl į šį aspektą nevalia žiūrėti pro pirštus. 

Optimalų šėrimo porcijos dydį pavyks parinkti pagal gamintojo nurodymus ir veterinaro rekomendacijas. Įtakos porcijoms turi ir šuniuko aktyvumo lygis – aktyvesniems, judresniems šuniukams reikia daugiau kalorijų. 

Norint užtikrinti, kad jūsų šuniukas gauna kokybišką pašarą ir visas jo organizmui būtinas maistines medžiagas, verta rinktis specialius produktus. Puikus variantas – veterinarų sukurtas, atidžiai subalansuotas Advance šunų maistas, kuris pritaikytas mažiems šuniukams. 

 

Kaip dažnai maitinti šuniukus? 

Mažų šuniukų maitinimo dažnumas priklauso nuo jų amžiaus: 

  • Iki 2 mėnesių. Šuniukus reikia maitinti 4–6 kartus per dieną. Jie turi mažas skrandžius, todėl dažnesnis maitinimas padeda užtikrinti nuolatinį energijos tiekimą. 
  • 2-6 mėnesiai. Šuniukai turėtų būti maitinami 3–4 kartus per dieną. Taip sumažinsite virškinimo sutrikimų riziką ir palaikysite taisyklingą gyvūno vystymąsi. 
  • 6-12 mėnesių. Kai šuniukas pasiekia šį amžių, jį reikėtų maitinti 2–3 kartus per dieną, priklausomai nuo aktyvumo lygio. 

Maitinant gyvūną, būtina stebėti jo savijautą, reguliariai sekti jo svorį ir sveikatos būklę. Taip išvengsite permaitinimo arba neprimaitinimo. 

 

Sauso ir šlapio maisto pasirinkimas šuniukams 

Šuniukui sulaukus 2-3 mėnesių amžiaus, pats metas pereiti prie specializuoto sauso arba šlapio maisto. Renkantis geriausią variantą, pasverkite jų privalumus: 

  • Sausas maistas. Paprastai turi daugiau baltymų ir riebalų nei šlapias maistas. Sausas pašaras padeda palaikyti dantų sveikatą, nes kramtant šuniuko dantys natūraliai valomi. Sausas maistas taip pat pasižymi ilgesniu galiojimo laiku, jį paprasčiau dozuoti, gabentis kelionių metu. 
  • Šlapias maistas. Jo sudėtyje yra didesnis vandens kiekis, todėl šlapias maistas padeda užtikrinti tinkamą šuniuko hidrataciją, ypač jeigu augintinis nemėgsta gerti daug vandens. Šlapias maistas dažnai yra geresnis pasirinkimas pašarui išrankiems šuniukams, todėl tai puikus variantas jautriems, mažesnį apetitą turintiems augintiniams. 

Jeigu norite užtikrinti visavertę gyvūno mitybą, verta derinti abu pašarų tipus: tai užtikrins raciono įvairovę, o jūsų augintinis gaus visas būtinas medžiagas. 

 

Kokio maisto nereikėtų duoti jūsų augintiniui 

Maži šuniukai turi jautrią virškinimo sistemą. Kai kurie maisto produktai, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo nekenksmingi, gali būti jiems pavojingi.  

Svarbu žinoti, kokių produktų reikėtų vengti: taip apsaugosite savo augintinį nuo sveikatos problemų. Štai keli maisto produktai, kurie yra ypač kenksmingi šunims: 

  • Šokoladas. Jame esantys ingredientai – kofeinas ir teobrominas – yra toksiški šunims. Net nedidelis šokolado kiekis gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Dažniausiai pasireiškia vėmimas, viduriavimas, taip pat pasitaiko širdies sutrikimai ar net traukuliai. Juodas šokoladas yra ypač pavojingas dėl didesnės teobromino koncentracijos, todėl pasirūpinkite, kad jūsų mažas šuniukas negalėtų pasiekti šio saldėsio. 
  • Svogūnai ir česnakai. Šios prieskoninės daržovės gali pažeisti šuniuko raudonuosius kraujo kūnelius ir sukelti anemiją. Apsinuodijęs šuo jaučia silpnumą, vangumą ir patirti virškinimo problemas. Nors svogūnai bei česnakai pavojingi bet kokio amžiaus šunims, jie ypač grėsmingi jauniems šuniukams: negalavimai dažniausiai pasireiškia net suvartojus minimalų šių produktų kiekį. 
  • Vynuogės ir razinos. Mažiausi vynuogių bei razinų kiekiai yra grėsmingi šuniukams. Paragavus šių produktų, neretai pasireiškia gyvybei pavojingas inkstų nepakankamumas. Apsinuodijimą išduoda augintinio vėmimas, apetito praradimas, vangumas, šlapinimosi sutrikimai. 
  • Kaulai. Nors dalis žmonių galvoja, kad šunys mėgsta kaulus, jiems pavojingi tiek kieti, tiek termiškai apdoroti kaulų produktai. Jie gali pažeisti šuns vidaus organus, užkimšti virškinimo traką ir net sukelti skrandžio / žarnyno sistemos įtrūkimus, plyšimus. Pavojingiausiais laikomi vištienos ar kitų smulkių gyvūnų kaulai, kurie ypač lengvai suskyla į aštrius fragmentus. 

 

Perėjimas prie suaugusio šuns maisto: ką būtina žinoti? 

Šuniukų ir suaugusių šunų mitybiniai poreikiai yra skirtingi. Mažiems augintiniams, kurie greitai auga ir vystosi, būtinas didesnis kalorijų, baltymų ir riebalų kiekis. Tuo tarpu suaugusių šunų mitybos poreikiai orientuoti į sveikatos palaikymą ir raumenų tonusą. 

Taigi, perėjimas prie suaugusio šuns maisto yra būtinas tam, kad augintinis išvengtų antsvorio ir virškinimo problemų. 

Daugelis šunų mitybos specialistų rekomenduoja pereiti prie suaugusio šuns maisto, kai šuniukas pasiekia maždaug 12 mėnesių amžių. Visgi, pereinant svarbu atsižvelgti į šuns veislę, dydį ir aktyvumo lygį. Mažų veislių šunys prie suaugusių šunų pašaro dažniausiai gali pereiti šiek tiek anksčiau nei didesnių veislių šunys.  

Jeigu nesate užtikrinti, verta pasikonsultuoti su veterinaru. Specialistas padės nuspręsti, koks maistas bus tinkamiausias šiuo laikotarpiu, kad jūsų jaunas šuo ir toliau išliktų sveikas bei energingas. 

Pereinant prie suaugusio šuns mitybos, svarbu tai daryti iš lėto, kad išvengtumėte virškinimo sutrikimų. Pradėkite nuo mažų maisto porcijų, sumaišytų su įprastu šuniuko maistu. Palaipsniui didinkite naujojo maisto kiekį mišinyje, kol pavyks pilnai pereiti prie suaugusiems šunims skirto pašaro. 

 

Siekiant užtikrinti sklandų šuniuko augimą, subalansuota, visavertė mityba yra vienas svarbiausių veiksnių. Pasirinkę aukštos kokybės maistą, pasirūpinsite savo keturkojo sveikata ir gerove. Ieškantiems aukštos kokybės produktų ir naudingų įžvalgų, padės Anivet komanda. Čia rasite veterinarų rekomenduojamą šuniukų maistą, pritaikytą kiekvienam augimo etapui.